Facebook” viešinami atostogų planai – informacija vagims

Daugelio pamėgtame socialiniame tinkle „Facebook” viešinami atostogų planai parankūs duomenys vagims, artėjant jų „sezonui”, sako didžiausios šalyje saugos  bendrovės „G4S Lietuva” ekspertai. Taip pat mano ir aktyvūs socialinių tinklų naudotojai.

Interneto konferencijų „Login” organizatorius Arnoldas Rogoznyj nuomone, svarbu žinoti socialinio tinklo privatumo ir saugos nustatymus.
„Jei daliniesi asmeninio gyvenimo detalėmis, gali sukelti pavojų sau. Naudojantis socialiniais tinklais galima nustatyti paskyros parametrus taip, kad nepažįstami asmenys jūsų skelbiamos informacijos nematytų. „Facebook
vartotojams suteikia pasirinkimo laisvę, kiek informacijos apie save norima atskleisti”, – patarė A. Rogoznyj.

Lietuvos kelionių organizatoriaus TEZ TOUR atstovė Inga Aukštuolytės nuomone, kad keliautojai – aktyvūs socialinių tinklų naudotojai kelionių įspūdžiais galėtų dalytis tik grįžę.
Nesinorėtų, kad pavyzdžiui, žinia, jog visą savaitę su šeima slidinėsite Austrijoje, pasiektų turinčius blogų ketinimų. Atostogų įspūdžiais vertėtų dalintis atsakingai, geriausia jau grįžus namo”, – sakė I. Aukštuolytė.

„G4S Lietuva” ekspertai pastebi kelis vagių „aktyvumo” sezonus per metus. Žiemos šventės, deja,- vienas jų.  Statistika liūdna – per žiemos atostogas vagysčių iš būstų padaugėja, o tamsūs žiemos vakarai – puiki priedanga vagims.
„Interneto, išmaniųjų telefonų ir socialinių tinklų laikais dalytis asmenine informacija paprasta. Vartotojai mėgsta dalytis nuotraukomis, o jose – matoma ir namų aplinka, vieta. Lietuvos gyventojai dar nepakankamai rūpinasi asmens domenų privatumu internete ir dėl to sau gali labai pakenkti”, – sakė bendrovės „
G4S Lietuva” Saugos sprendimų departamento vadovas Vidas Kšanas.

Jis pastebi, kad tautiečiai „Facebook” publikuoja ne tik nuotraukas, bet neretai nurodo ir tikslų laiką, kada bus išvykoje. Saugos specialistai perspėja, kad tokiais veiksmais vagims suteikiame labai naudingos informacijos. Žinoma, kokia informacija dalytis – kiekvieno asmeninis reikalas.

„Nors „Facebook“ paskyroje parašai, jog esi, tarkime, išvykoje, tačiau tai dar nereiškia, kad namie nieko nėra. Pats, asmeniškai, labai privačių gyvenimo būdo detalių, namų ar asmeninio turto nemėgstu demonstruoti”, – sakė A. Rogoznyj.

Net ir tinkamai suderinus saugumo nuostatas, ekspertai pataria nepamiršti atsargumo, nes dešimtims ar šimtams draugų pranešti tikslius išvykos planus nėra gera mintis – ši informacija gali pasiekti ir vagišius.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment